ATK Güvenlik

Çözümlerimiz

Cctv Kamera ve Kayıt Sistemleri

CCTV Kamera Sistemleri

CCTV, küçük büyük gözetmeksizin tüm işletmelerin güvenlik ve denetleme amaçlı kullandıkları vazgeçilmez sistemlerdir.

CCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır.

IP VE ANALOG CCTV KAMERA VE KAYIT SİSTEMLERİ

İzleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralar ile alınan görüntülerin yalnızca yetki verilmiş kişilerin izlemesine ve öngörülen periyodlarla kaydetmesine izin veren kapalı devre televizyon sistemleridir. CCTV Kamera İzleme ve Kayıt Sistemleri, güvenlik sistemlerinin en önemli sacayağını oluşturur. Bilinenin aksine kamera izleme ve kayıt sistemi yalnızca güvenlik amaçlı kullanılmaz. Kullanım alanları sınırlanamamakla beraber, daha çok bina ve tesislerin çevresinin, giriş çıkışlarını izlenmesinde Mağazalarda olası hırsızlık olaylarının gözlemlenmesinde, işverenlerin iş yerlerini, çalışanlarını ve çalışma ortamını izlemesinde, köprü yol ve kavşaklarda trafiğin izlenmesinde, çocuk bakıcısı olan evlerde ebeveynlerin uzaktan izleme yapabilmesi amacıyla, hassas bölgelerin ve kasaların izlenmesinde, veznelerde hırsızlığın önlenmesi ve yoğunluğun izlenmesinde, yazar kasalarda yoğunluk izlenmesi amacıyla, hareketli kameralar ile pan-tilt ve zoom özellikleri programlanarak devriye sistemi uygulaması amacıyla, personel eğitimi ve stok alanlarının kontrol edilmesi ve satış alanlarının izlenmesinde, üretim bantlarının kontrolünde, hayati ve sağlık açısından riskli ortamların izlenmesinde, eğitim kurumlarında öğrencilerin ve eğitim kadrosunun güvenliğinin sağlanması amacıyla ve ortak kulanım alanlarının izlenmesinde kullanılabilir. Diğer tüm güvenlik sistemleriyle entegre edilerek daha etkin hale getirilebilir, hareket tanıma fonksiyonu sayesinde izlenme alanlarında dikkatinin dağıldığı noktalarda güvenlik personeline yardımcı olur. Diğer kontaklardan gelen algılama noktalarına yönlendirilerek kritik nokta çözümlemelerini sağlar.

KAMERA ÇEŞİTLERİ

BOX KAMERALAR

En çok bilinen kamera türüdür. Değiştirebilir lensi sayesinde birçok ihtiyaca yönelik olarak kullanılabilir. İç mekanlarda kullanılabildiği gibi bir muhafaza ve iklimlendirme ile dış mekanlarda da kullanılabilir

DOME KAMERALAR

Daha çok kapalı alanlarda kullanılan dome kameraların montajı çok kolay ve dekoratiftir. Kamera açısının koyu renk cam sayesinde belli olmaması ve yetkili kişi dışında yönüne ve açılarına müdahale edilememesi büyük avantaj sağlar. Üzerinde bulunan koyu renk cam kubbe sayesinde ışık yoğunluğundan etkilenmeden çalışır ve lens temizliği gerektirmez. Küçük ve gizlenebilir olması bir diğer olumlu tarafıdır.

SPEED DOME KAMERALAR

Cctv kamera çeşitleri içerisinde en gelişmiş özelliklere sahip kamera çeşididir. Çok yönlü ve hızlı hareket kabiliyeti, görüntü yaklaştırma ve uzaklaştırma özelliklerine sahiptir. Ayrıca hazırlanan senaryoya göre otomatik olarak önceden tanımlanan noktalarda devriye görevi yapmak gibi daha birçok gelişmiş özelliklere sahiptir.

Speed Dome Kameralar, DVR (dijital video kayıt) cihazı, bilgisayar DVR yazılımı veya Speed Dome Keyboard ile kontrol edilirler.

PINHOLE KAMERALAR

Çok hassas cihazlardır. Pinhole lensli ve normal lensli olabilirler. Gizli kayıt sistemlerinde genellikle bu tür cihazlar kullanılır.

Kamera çeşitlerimize göz atın...

X

Bilgi Talep Formu